Wielka Brytania 29 marca rozpoczęła oficjalnie rozwód z Unią. Znany polski fotograf Piotr Małecki ruszył tego dnia przez Londyn, by uchwycić mieszkańców brytyjskiej stolicy w tym historycznym momencie i zapytać, co zmieni w ich życiu wyjście Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty.
W Polsce każdy może dziś bez zezwolenia chwytać za piłę lub siekierę. Trwa masakra drzew, a kraj szarzeje w oczach.
Rosja nie prowadzi w Polsce otwartej propagandy, lecz dyskretnie wspiera te siły, z którymi jej po drodze.
Prezydent Erdoğan jest u szczytu kariery – teraz chce władzy absolutnej. Pytanie, co na to Turcy? Wkrótce mają dać odpowiedź w referendum. Tymczasem w kraju nasila się protest.
Premier Czarnogóry na tyle podpadł Kremlowi, że Rosja nie zawahała się wesprzeć w tym kraju zamachu stanu.
Za sukcesami Trumpa, Bannona i Farage’a stoi prawicowy miliarder Robert Mercer. Stworzył machinę propagandy, która łączy tradycyjny przekaz z nowoczesną analizą „big data”.
Misty Copeland jest pierwszą czarnoskórą primabaleriną najlepszego w Ameryce zespołu baletowego – American Ballet Theatre (ABT). To wynik nie tylko pracy i talentu, lecz także ogromnego szczęścia.
Ramsés Gonzáles był płatnym mordercą na usługach kartelu narkotykowego z Tijuany. Potrafił jednak zabić w sobie gangstera.
Pod ulicami malowniczej Valletty, gdzie kręcono „Grę o Tron”, „Gladiatora” i „Troję”, kryje się plątanina tuneli drążonych od tysiącleci – drugie, podziemne miasto.
Kościoły katolickie na Filipinach udzielają schronienia ludziom ściganym przez policyjne szwadrony śmierci.
Nie ma tu sieci energetycznej, zasięgu komórek, internetu, dróg ani miejsc pracy. Ale są ludzie. I to niemało. W regionie o wdzięcznej nazwie Zabłocie mieszka około sześciu tysięcy osób.
W kręgach bogaczy z Doliny Krzemowej nastała moda na zakup posiadłości w Nowej Zelandii. Wyspa ma być bezpieczną przystanią w coraz bardziej niespokojnych czasach.
Katy Morgan-Davies od urodzenia była więźniem maoistycznego „kolektywu”. Po trzydziestu latach wyrwała się z rąk prześladowców i opowiada swoją historię.
Jak wskazuje medycyna, zachowanie każdego względnie normalnego człowieka może się zmienić po prostu pod wpływem dolegliwości fizycznych.
Francuski kandydat na prezydenta Emmanuel Macron o swojej zaskakującej popularności, tęsknocie Francuzów za nową polityką i o konieczności gruntownych reform w kraju.
Zamki smagane atlantyckim wiatrem, urokliwe miasteczka, a do tego raj dla podniebienia. Ruszamy do Normandii.
W 20 rocznicę tragicznej śmierci księżnej Diany w londyńskim pałacu Kensington pokazano wybór jej słynnych kreacji. Stroje przypominają dramatyczne koleje losu „królowej serc”.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.