Sztuczna inteligencja w ataku. Uzbrojona w algorytmy i wielkie bazy danych szturmuje ludzkie podniebienia.
Po co Ukrainie Polska? Po co Polska Ukrainie? Brak jasnych odpowiedzi oznacza niebezpieczną próżnię.
Dziesięcioletnia bitwa o Sangin, afgańską stolicę narkotyków, zakończyła się zwycięstwem talibów.
29 marca oficjalnie rozpoczął się Brexit. Trudno tu liczyć na dżentelmeńskie rozstanie. Wygląda raczej na to, że każda ze stron maksymalnie uprzykrzy życie drugiej.
Mężczyzna nakłada swojej byłej żonie pętlę na szyję i wlecze ją ulicami miasta za samochodem. Jak mogło do tego dojść? Oto koszmarna historia eskalacji przemocy.
Żeby przekonać się, czym jest granica między Meksykiem a USA, trzeba stanąć pod słynnym murem w piekącym słońcu Arizony i odnaleźć tych, których życie zniszczył.
Wybór Donalda Trumpa na prezydenta niespodziewanie otworzył wrota do politycznej kariery jego zięciowi. Kim jest Jared Kushner, nazywany szarą eminencją Białego Domu?
Co się stało z pokojową noblistką, gwiazdą birmańskiej opozycji, po roku od dojścia do władzy?
Bertrand Monnier, proboszcz wiejskiej parafii w Lotaryngii, chętnie gości metalowców w swoim kościele.
Przez trzydzieści lat żył w ortodoksyjnej żydowskiej wspólnocie. Pewnego razu odkrył świat poza nią i zapłacił za to wysoką cenę.
W dzień zamieszki, w nocy bezkarna przestępczość. Mieszkańcy Caracas uczą się trudnej sztuki przetrwania.
Zanzibar – położony na skrzyżowaniu szlaków między Afryką, Arabią i Indiami – od wieków przyciągał kupców, żeglarzy i handlarzy niewolników. Dziś jest rajem dla turystów, którzy unikają wydeptanych ścieżek.
Gdy w bardzo biednym kraju w grę wchodzą bardzo duże pieniądze, nie ma raczej szans na historię z happy endem.
Mamy tu najgorszy widok na świecie − tak o otwartym niedawno hotelu Walled Off w Betlejem na Zachodnim Brzegu Jordanu mówi jego właściciel, brytyjski grafficiarz znany jako Banksy.
Na pierwszym miejscu interesy ogółu, dopiero na drugim – własne. Tylko w ten sposób może powstać harmonijne społeczeństwo. Tak uważają Japończycy i uczą swoje dzieci być częścią całości.
Historyk Yuval Noah Harari jest przekonany, że dzięki nowym technologiom człowiek wkrótce osiągnie następne stadium w ewolucji.
Zdaniem wielu obieżyświatów położone przy ujściu Douro do Atlantyku Porto bije na głowę zarozumiałą Lizbonę zarówno atmosferą, jak i dostępnymi atrakcjami.
W prawosławną Wielką Sobotę chrześcijanie obrządku wschodniego tłumnie gromadzą się w bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie. I następuje boski samozapłon...
Po kilkuset latach sporów wyznania chrześcijańskie w Ziemi Świętej wreszcie porozumiały się w sprawie renowacji grobu Jezusa.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.