Niezwykłe obiekty latające wywołują konsternację wśród amerykańskich wojskowych. Chiny? Rosja? A może jednak kosmici?
Narracje Polski i Rosji dotyczące wspólnej historii, zwłaszcza II wojny światowej, są nie do pogodzenia. Nie musi to jednak oznaczać, że oba kraje są skazane na wieczną niechęć.
Oprogramowanie sprzedawane autorytarnym reżimom służyło inwigilacji na niespotykaną skalę.
Prezydent Rosji zapalił zielone światło dla wojskowego programu badań genetycznych.
Marzenie o Europie neutralnej klimatycznie – zbyt piękne, żeby było prawdziwe?
Quentin Tarantino wydał powieść. Czy Hollywood to już dla niego przeszłość?
Reporter „Spiegla” Fritz Rumler spotkał się z Andym Warholem dwa razy, ale również jemu nie udało się rozwikłać tajemnicy: czy mężczyzna w srebrnej peruce był oryginalnym, nietuzinkowym duchem, czy też jednak po prostu umiał się świetnie sprzedać?
Dziennikarka Leslie Kean przekonała waszyngtońskie elity, że warto na poważnie podejść do tematu UFO.
Dopóki ludzkość nie mówi jednym głosem, lepiej nie szukać kontaktu z kosmitami – przestrzega Karlheinz Steinmüller, fizyk i autor science fiction.
Zabójstwo prezydenta Haiti uchyliło rąbka tajemnicy skrywającej mroczny świat kolumbijskich najemników.
Każdego roku chmary motyli monarchy przemierzają ponad cztery tysiące kilometrów, z Kanady do Meksyku. Niestety, migrującym owadom zagrażają zmiany w środowisku.
Cieśnina Mona między wyspami Haiti a Portoryko co roku pochłania setki ofiar. Mimo to wielu nielegalnych migrantów podejmuje ryzyko przeprawy przez morze.
Można by sądzić, że kraj, w którym zginęło 69 młodych socjaldemokratów, z nieufnością podejdzie do prawicowego ekstremizmu. Tymczasem Norwegia dalej skręca na prawo.
Podobno w językach gwizdów da się opowiedzieć cały świat. Niestety, wkrótce zapewne ucichnie już po nich echo.
Natura nie znosi próżni. Korzystając z kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią, włoska mafia umacnia swe wpływy.
Mecenat artystyczny przybrał zupełnie nowy wymiar. Fundusze inwestycyjne wykupują pełne katalogi piosenek znanych muzyków, traktując to jak lokatę kapitału.
Rosyjski geograf Siemion Pawluk odwiedził już 126 państw. Na co dzień wykłada na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym i uczy studentów miłości do świata.
Tańczące słonie i żyrafy oraz zapierające dech w piersiach widoki podczas eleganckiego safari. Na zapleczu: straszna bieda uśmiechniętych ludzi oraz pandemia, w którą nikt nie wierzy. Witajcie w Tanzanii!
Grali nie tylko w butelkę... O erotycznych zabawach rosyjskiej wsi opowiadają antropolożki Maria Gawriłowa i Aleksandra Archipowa.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.