O tym, jak kawa stworzyła kapitalizm, dlaczego nie wszystkie używki są złe, a także o roli codziennych rytuałów w czasach pandemii opowiada amerykański publicysta Michael Pollan.
Premier Węgier i jego nieliberalni kumple dają przykład całej UE. Dość już tego!
W czasach pandemii wzrosła liczba przypadków przemocy domowej. Jednocześnie w Polsce i Turcji trwają starania, by wycofać się z konwencji stambulskiej. Kto stoi za takimi planami?
Chciała wyjechać z Rosji do Ameryki. Wyszło jak zwykle... W Warszawie jest już piąty rok.
Mimo rzekomego zwycięstwa w wyborach pole manewru prezydenta Białorusi zawęża się.
W tym roku do Mekki przyjechały zaledwie setki zamiast milionów pielgrzymów. Skutki tej zmiany jako pierwsi odczuli boleśnie hodowcy kóz i bydła w Somalii.
W roku rekordowych ulew chińskie zapory wodne muszą sprostać niespotykanym dotąd przeciążeniom. Na gigantycznych budowlach eksperci zaczynają dostrzegać coraz więcej rys.
Najpierw koronawirus, potem – powódź stulecia. A władza w jednym miejscu otwiera śluzy, w innym zamyka, ratuje jedno miasto, żeby zatopić inne. O przetrwaniu w prowincji Hubei.
Ojciec Siergiej zbudował na Uralu własny Watykan. Otwarcie krytykuje patriarchę Cyryla oraz „władzę świecką wyznającą Szatana”.
Rafi Walden ma 78 lat, więc w czasach pandemii powinien raczej siedzieć w domu. On jednak rusza na Zachodni Brzeg Jordanu, żeby leczyć Palestyńczyków.
Porzucona przez turystów Andaluzja jest szeroko otwartą bramą dla przemytu narkotyków do Europy.
Władze w Akrze mają własną odpowiedź na rasistowską przemoc i dyskryminację. „Wracajcie do domu!” – apelują do czarnoskórych, którzy czują się obco w Ameryce.
Najwyższą cenę za ucieczkę z Wenezueli płacą kobiety.
Od setek lat ziemia Nigerii skrywa figurki kultury Nok. Teraz biją się o nie hieny cmentarne i handlarze sztuką. Ten rynek jest wart wiele milionów euro.
Japonia ma problem. Społeczeństwo się starzeje i liczba ludności spada szybciej niż w jakimkolwiek innym kraju. A kto pracuje zawodowo? Oczywiście emeryci.
Rasowego szczeniaka można sprzedać nawet za 7500 funtów. Od początku pandemii Wielką Brytanię ogarnia fala kradzieży psów.
Kary za dyskryminację osób LGBT? Debata we Włoszech trwa.
Miernikiem równości płci jest także wysokość obcasów. W tym względzie możemy ogłosić postęp. Era szpilek przemija, srebrne birkenstocki stały się symbolem szyku naszych czasów.
Mało kto tak zadarł z Donaldem Trumpem, jak jego były doradca ds. bezpieczeństwa, John Bolton. Teraz złorzeczy na prezydenta, ale szczuje też na Europejczyków.
Ta chyba najsłynniejsza i najbardziej popularna grecka wyspa u wybrzeża Turcji oferuje nie tylko fantastyczne plaże, lecz także najciekawsze zabytki i najsmaczniejszą kuchnię.
Każda szanująca się czarownica powinna wsiąść na miotłę i lecieć do duńskiego Ribe. Od niedawna działa tam muzeum ukazujące historię procesów o czary w Europie.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.