O księstewku na Lazurowym Wybrzeżu znowu głośno. Jest nowa afera, będzie też nowy następca tronu.
Są tak brutalni, że dystansuje się od nich nawet Al-Kaida. Wykroili sobie własne państwo w samym środku Bliskiego Wschodu, a za chwilę mogą obalić rząd w Bagdadzie. Skąd się wzięło IPIL?
6 maja samochód Hélène Pastor został ostrzelany przez zamaskowanego sprawcę. 77-letnia miliarderka i jej szofer zmarli z ran. Czy nad jednym z najbogatszych rodów Monako zawisło fatum?
Gdy żołnierze i bojówkarze prowadzą swoją wojenkę, na drogach wschodniej Ukrainy gromadzi się armia uchodźców.
Skandale podsłuchowe to nie tylko polska specjalność. Zapadł wyrok w sprawie brytyjskiego brukowca.
To była jedna z najtrudniejszych akcji ratunkowych, jej uczestnicy cały czas ryzykowali śmiercią. Po 11 dniach od wypadku ciężko ranny speleolog został wydobyty na powierzchnię ziemi.
Seria tragicznych zgonów zszokowała nie tylko londyńską City, ale całą międzynarodową finansjerę. Co łączy serię tajemniczych samobójstw?
Shpend Ahmeti chciał zrobić porządek w stolicy Kosowa – Prisztinie. Omal nie przypłacił tego życiem.
W życiu Tommy’ego Lee Jonesa najważniejsze jest ranczo. W jego rodzinnym Teksasie status filmowej gwiazdy jest niczym wobec dobrego konia i gwiazdy szeryfa.
.
Witajcie w podziemiach Bukaresztu. Nad spokojem królestwa czuwa Bruce Lee.
Dawne Soweto było miastem slumsów, symbolem biedy i apartheidu. Dziś to metropolia, w której powstaje muzyka i moda dla młodego pokolenia.
W dżungli wokół birmańskiego miasta kryją się najwspanialsze złoża rubinów na świecie. Dostęp do tego skarbca mają jednak tylko pupile reżimu.
W Świętym Mieście Żydzi kupują arabskie nieruchomości, by odzyskać starą dzielnicę muzułmańską.
Dniówka nie musi liczyć ośmiu godzin, a praca sama w sobie nie jest żadną wartością – twierdzi David Rolfe Graeber, jeden z przywódców ruchu Okupuj Wall Street.
Łańcuch rajskich wysepek u wybrzeży Panamy jest jednym z niewielu miejsc na Karaibach, które nie zostały opanowane przez masową turystykę, a ich mieszkańcy zachowali rdzenną kulturę.
Podróże do odległych miejsc długo były zarezerwowane dla wąskiej elity. Aż do XIX wieku, gdy pewien kaznodzieja wpadł na pomysł, który zrewolucjonizował turystykę.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.