Wyciek „panamskich kwitów” zelektryzował światowe media i prędko nie zejdzie z czołówek gazet i telewizyjnych dzienników.
W kraju, gdzie prawo aborcyjne należy do najbardziej restrykcyjnych w Europie, pojawił się pomysł kolejnego zaostrzenia przepisów.
Pogrążyć politycznych rywali nawet za cenę pójścia na dno razem z nimi. Oto program ugrupowania, które zdobyło niemal nieograniczoną władzę.
Trwa wojna polsko-ruska pod pomnikami wdzięczności. Trup ściele się gęsto z hukiem i trzaskiem.
Jak to możliwe, że jeden anonimowy człowiek wykradł tyle dokumentów? I jak to się stało, że tylu ludzi pracowało nad nimi przez ponad rok i wiadomości o tym nie przedostały się do mediów?
Cud starożytności udało się wydrzeć z rąk islamistów. Czy jest szansa, że powróci do dawnej świetności?
Pod koniec marca ruszyła ofensywa na opanowany przez Państwo Islamskie Mosul. To będzie długa i krwawa kampania.
Pilny student, groźny bandyta, niepoprawny dziwkarz i hulaka, początkujący raper – każdy z nich może w imię Allaha podłożyć bombę gdzieś w sercu Europy. Wywiad i policja mają problem.
Turecki prezydent nie toleruje krytyki. Morduje Kurdów, dziennikarzy wsadza do więzień. Europa nie reaguje – w końcu to „nasz łobuz” i ostatnia bariera dla uchodźców.
Ten 53-letni Nigeryjczyk jest jednym z najbogatszych ludzi w Afryce. Bywa w Davos, jada śniadania z Obamą w Białym Domu. Jak Tony Elumelu dotarł na szczyt?
Naszpikowani sterydami troglodyci tłukący się w klatce? Już nie, MMA to dziś jedna z najlepiej zorganizowanych dyscyplin sportu.
Archipelag Palau – prawdziwy koniec świata i prawdziwe pole bitwy. Flota, lotnictwo i satelity ścierają się tu z kłusownikami o... miskę zupy.
W Ugandzie aż się roi od osobliwych świętych i od cudownych uzdrowicieli. Dlaczego właśnie tam?
Matka pisze do jedynej córki list, którego nigdy nie wyśle. Pełen poczucia winy, porażki i porzucenia. Tym listem jest „Julieta”, najnowszy film Pedra Almodóvara.
Byle małpa poradzi sobie w dżungli lepiej niż wykształcony człowiek. Jak zatem wytłumaczyć ewolucyjny sukces ludzkości?
O czym pani minister rozmawia w cztery oczy z panią kanclerz? Rąbka tajemnicy uchyla Christine Lagarde, szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
Wypad do Barcelony to majówkowa oczywistość. Warto jednak wyrwać się z miasta Gaudiego, by odkryć świat innego katalońskiego geniusza – Salvadora Dalego.
Historia II wojny światowej zna wiele przykładów bezgranicznego poświęcenia. Rzadko jednak pojedynczy żołnierz zdolny jest obrócić spektakularną klęskę w zwycięstwo.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.