Czy Kanada powinna być nadal nazywana „Krajem Klonowego Liścia”? Od kilku tygodni państwo to kojarzy się raczej z liśćmi konopi.
W setną rocznicę odzyskania niepodległości Polacy powinni być zjednoczeni. Ale za biało-czerwoną fasadą kryje się nieszczęśliwy, podzielony kraj – pisze dziennikarz Christian Davies.
Po zaskakującej decyzji Angeli Merkel o rezygnacji ze stanowiska szefowej CDU, w Niemczech trwają spory. Czy zachowa urząd kanclerza do końca kadencji? I jak ma wyglądać era po pani kanclerz?
Prezydent Trump wysyła na granicę z Meksykiem tysiące żołnierzy, ale migranci z Hondurasu, którzy chcą dostać się do Ameryki, nie mają nic do stracenia.
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker chce zlikwidować wiosenną i jesienną zmianę czasu. Czy Europie grozi chaos?
Irlandia Północna to temat, o który rozbijają się negocjacje w sprawie brexitu. Ta brytyjska prowincja przez ostatnie dziesięciolecia spłynęła krwią. Zginęło 3,5 tysiąca ludzi, 47 tysięcy zostało rannych. Od 1998 roku panuje pokój. Bardzo kruchy pokój.
Bracia Joel i Ethan Coen za film „Ballada o Busterze Scruggsie” otrzymali na 75 Festiwalu Filmowym w Wenecji nagrodę za najlepszy scenariusz. To wciągająca historia o Dzikim Zachodzie.
Prestiżowa Pokojowa Nagroda Niemieckich Księgarzy przypadła w tym roku małżeństwu badaczy kultury – Aleidzie i Janowi Assmannom.
Kolonia karna to państwo w państwie rządzące się swoimi prawami. O tym, co dzieje się w rosyjskich więzieniach, opowiada anonimowo jeden ze strażników.
Podziemne miasta to nie mit. Pod centrum romantycznego Paryża kryje się ciemny równoległy świat, o którego istnieniu niewiele osób wie. Natalia Majboroda z „Wokrug Swieta” zajrzała pod podłogę francuskiej stolicy.
Baobaby są świadkami tysiącleci. W Senegalu szczególnie głęboko wpisały się w miejscową kulturę. Ale świat się zmienia i drzewa w zastraszającym tempie umierają.
Tajlandzkie miasto Pattaya od dziesięcioleci słynie jako mekka turystyki seksualnej. Teraz napalonych staruszków z Zachodu wypierają nadziani Chińczycy i Rosjanie.
Co sprawia, że tysiące ludzi przebiera się za średniowiecznych łupieżców, by okładać się mieczami, dzidami i toporami? Uczestnicy zlotu wikingów w szwedzkim Hornbore udzielają zaskakujących odpowiedzi na to pytanie.
Dziewczyna, która nigdy nie opuszczała domu, wyszła za mąż za cyrkowca. Z mężem, dwojgiem dzieci i kotem objechała w domku na kółkach ponad sto rosyjskich miast. I znalazła szczęście.
Neurobiolog Barbara Lipska zajmowała się badaniami nad mózgiem u osób chorych psychicznie. Kiedy sama zachorowała na nowotwór mózgu, znalazła się na krawędzi szaleństwa.
Seul to ważne centrum ekonomiczne, społeczne i kulturalne. Brzmi jak wstęp z nudnego przewodnika? No to zanurzcie się w to niesamowite, nowoczesne miasto, w którym każdy, najbardziej wymagający turysta znajdzie coś dla siebie
CIA ujawniło właśnie wszystko, co wywiad amerykański wiedział o Hitlerze w roku 1942. Oto profil psychologiczny dyktatora, sporządzony za jego życia.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.