Święty Paweł jest najbardziej tajemniczą i kontrowersyjną postacią w historii wczesnego chrześcijaństwa.
Po trzech latach milczenia Adele powraca w wielkim stylu. Jej najnowszy album „25” tylko w pierwszym tygodniu sprzedaży kupiło prawie cztery miliony fanów.
Burt Reynolds był bożyszczem kobiet i gwiazdą światowego kina. Dziś musi wyprzedawać rodowe srebra.
Cate Blanchett gra tak, jakby każda rola przychodziła jej bez wysiłku. Ale to nieprawda, bo słynna aktorka na planie „poci się jak mops”.
Frederick Forsyth, jeden z najsłynniejszych autorów thrillerów, właśnie wydał wspomnienia. To wielki pean na cześć „cholernego” szczęścia, jakie po prostu zawsze miał – i tyle.
W swoim pierwszym od dawna wspólnym filmie „Nad morzem” Angelina Jolie i Brad Pitt grają przechodzące kryzys małżeństwo. Czy to przypadek?
Aktor, restaurator, producent win. Pisarz, wielbiciel Putina, przyjaciel Kadyrowa i Łukaszenki. Wydał szokującą autobiografię, udzielił mnóstwa szczerych wywiadów. Czy po tych wszystkich wyznaniach Gérard Depardieu ma jeszcze jakieś trupy w szafie?
Wszyscy pisarze czytają kryminały i brukowce, ale się tego wstydzą. Inaczej jest ze mną. Ja to badam – wyznaje Umberto Eco.
Cenzura, wygnanie i śmierć. Oto najcenniejsze nagrody, jakie totalitaryzmy przyznają pisarzom – mówi Salman Rushdie.
My, ssaki naczelne, mamy ze sobą wiele wspólnego. Tak samo toczymy wojny i mordujemy współplemieńców. Mimo to Jane Goodall wciąż wierzy, że dobro w nas zwycięży i uratuje planetę.
Czy haker może zdalnie zabić człowieka? To się da zrobić – ostrzega łowca wirusów Eugene Kaspersky.
Odkrywanie praw rządzących wszechświatem to rodzaj modlitwy – uważa Guy Consolmagno, jezuita i astronom, dyrektor Obserwatorium Watykańskiego.
Od diablątka po monstrualnego przeciwnika Boga – tak przebiegał awans Szatana.
Już od średniowiecza Kościół nie dopuszczał eunuchów do kapłaństwa, jednocześnie nakazując księżom żyć w celibacie. Jak wytłumaczyć ten paradoks?
Co czwarty mieszkaniec Libanu to uchodźca. Cierpliwość staje się tu dobrem rzadkim, zwłaszcza w stosunku do muzułmanów.
Izraelski naukowiec ożywił szczepy winorośli, którą uprawiano w Ziemi Świętej dwa tysiące lat temu. Wyprodukowany przez niego trunek idzie jak woda.
Owoce jego pracy mierzą się w latach przed naszą erą – i w procentach.
Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.